Kuracja peptydowa jest zabiegiem oferowanym przez kliniki wyspecjalizowane w tematyce włosów oraz skóry głowy. Najlepiej, aby taki zabieg z wykorzystaniem preparatu mającego peptydy był poprzedzony konsultacją w gabinecie specjalisty od włosów i skóry głowy, a takim jest trycholog. Kluczowe jest bowiem to, aby najpierw zbadać przyczynę problemu, a także dowiedzieć się czegoś więcej o samym pacjencie. Możliwe jest to tylko poprzez szczegółowy wywiad w gabinecie.
Warto wiedzieć o tym, że kuracja peptydowa charakteryzuje się naprawdę bardzo dużą skutecznością. Wskazaniem do takiej terapii peptydowej jest chociażby wypadanie włosów, sucha skóra głowy, chęć poprawy kondycji włosów, które wydają się być bardzo osłabione i zniszczone, a także różne rodzaje łysienia, takie jak to spowodowane hormonami czy łysienie androgenowe. Kuracja peptydowa sprawdzi się także przy łojotoku. Czas więc dowiedzieć się czegoś więcej o tego rodzaju kuracji.
Na czym polega ta kuracja w praktyce?
Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na zastosowaniu preparatu opartego o peptydy. Przygotowany zostaje bogaty koktajl, który ma w swoim składzie 7 peptydów. Preparat dodatkowo jest wzbogacony o kwas hialuronowy. Peptydy zawierają substancje aktywne, które są w stanie działać w komórkach skóry głowy nawet przez dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu. Tym samym skóra głowy jest stale stymulowana do produkcji nowych mieszków włosowych, a zahamowany zostaje proces wypadania włosów.
Kuracja ta będzie odpowiednia zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Warto ją wypróbować w sytuacji, kiedy zależy nam na przyspieszeniu odrastania włosów. Pozwala ona pobudzić krążenie skóry naszej głowy lepiej ją wypielęgnować, wzmocnić włosy, a także zagęścić swoją fryzurę.
Czy zabieg ten musi być wykonywany więcej niż jeden raz?
W przypadku bardzo wielu zabiegów tego rodzaju musimy uzbroić się w cierpliwość. Sam pobyt w gabinecie lekarskim w ramach terapii peptydowej nie powinien nam zająć zbyt wiele czasu i może się zawierać nawet w 30 minutach. Trzeba jednak go wykonywać w seriach i taką informację za pewne przekaże nam również trycholog. Najlepiej jest przyjąć odstęp około dwóch tygodni pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Ilość zabiegów powinna oscylować w granicach około czterech. Iniekcja preparatu jest wykonywana przez lekarza dermatologa. Standardowo poprzedzana jest procesem dezynfekcji skóry głowy.
Skontaktuj się z gabinetem trychologicznym https://centrumzdrowegowlosa.pl/!